Mennyi az annyi és mikor sok: neked hány szexpartnered volt?
Ez egy trükkös kérdés egy erősen privát témával kapcsolatban, de jó eséllyel felmerül majd valamikor, amikor új párkapcsolatba kerülsz: hány emberrel szexeltél már korábban? Az, hogy egy személynek hány szexuális partnere volt, személyes adat, és mindenki maga dönti el, hogy megosztja-e ezt az információt vagy sem. Ugyanakkor a legtöbbeknek megvan a maga véleménye arról, hogy hány szexpartnert egészséges „elfogyasztani” életünk során, és mi számít már túl soknak. Nem meglepő módon - sajnos - férfiak és nők esetében még mindig megoszlanak a vélemények. Hogy honnan tudjuk ezt? Nos, korábban készült már erről egy felmérés…
Az említett felmérésben több mint 2000 embert kérdeztek meg az Egyesült Államokban és Európában azzal a céllal, hogy feltérképezzék szexuális tapasztalataikat, preferenciáikat és érzéseiket ebben az igencsak érzékeny témában. És itt most nem a szexjátékok, például a vibrátor vagy prosztataizgató, péniszgyűrű vagy vibrotojás használatát monitorozták. Hanem a tényleges partneri együttléteket vették nagyító alá.
Kíváncsi vagy arra, hogy ki fog a legvalószínűbben hazudni a szexi múltjáról? Vagy arra, hogy hány partnert tartanak az emberek ideálisnak és hány partnerük volt valójában? Milyen szerepet játszanak a szexuális úton terjedő betegségek ebben az egyenletben? Olvass tovább, ha kíváncsi vagy a cenzúrázatlan részletekre!
Ki mennyire őszinte a partnerek számával kapcsolatban?
A korábbi szexuális partnereik számának megvitatása során az embereknek három lehetőségük van: elmondani az igazat, kicsit megdobni vagy csökkenteni a számot. A felmérés során a nők 67,4 százaléka és a férfiak 58,6 százaléka arról számolt be, hogy mindig igazat mondanak a korábbi partnerek számát illetően. A nők 5,8 százaléka és a férfiak 10,1 százaléka ismerte el a szám növelését és csökkentését is, feltehetően a helyzettől is függően.
Talán kevésbé meglepő, hogy a férfi válaszadók nagyobb valószínűséggel növelték szexuális partnereik számát, mint nők: a férfiak 17,5 százaléka számolt be arról, hogy több partnert vallott be, mint amennyi valójában megfordult az ágyában, míg a nőknek csak 8,2 százaléka tette ugyanezt.
Másrészt viszont a nők 18,6 százaléka nyilatkozott úgy, hogy kevesebb partnert vallott be, szemben a férfiak 13,7 százalékával. Erősen valószínűsíthető, hogy a férfiak és a nők a társadalmi elvárások és megítélések miatt nem őszinték a korábbi partnereik számát illetően. Addig ugyanis, míg a kiterjedt (vagyis átlagosan 2-3 partnernél többet fogyasztó) szexuális múlttal rendelkező nőt még mindig kurvának tartanak, ezzel szemben a férfiaknál alapelvárás és a férfiasság, illetve a szexuális bátorság jele a több partner.
A bűvös 7-es
Érdekes módon meglepően közel van az a 2 érték egymáshoz, hogy mit tartanak ideális partner számnak a férfiak és nők, illetve abban a tekintetben is, hogy a tényleges partnerek száma mennyi a két nem esetében. Utóbbiak tekintetében a női válaszadók 7 szexuális partnerre esküsznek az életük során, a férfiaknál ez az érték átlagosan 6,4.
Ami az idealizált partnerszámot illeti, női válaszadóink átlagosan hét szexuális partnert találtak életük során, míg a férfiak átlagosan 6,4-et. Érdekes módon a férfiak és a nők nagyjából egyetértenek az élethosszig tartó szexuális partnerek ideális számában – és véleményük nem is volt messze a valóságtól. A nők szerint 7,5 az ideális partnerszám, míg a férfiak 7,6 partner mellett tették le a voksukat.
A nők azonban rugalmasabbak abban, hogy a partnerek száma alapján kit sorolhatunk be valakit a túlzott promiszkuitás vagy a szexuálisan túl konzervatív kategóriába. A női válaszadók szerint a túlzott promiszkuitás küszöbét 15,2 partnernek tartják, míg a férfiak esetében 14 partner a meghatározó. A spektrum másik végét illetően a férfiak úgy vélik, hogy a 2,3 partner minősül túl konzervatívnak, míg a nők szerint az 1,9.
Mi jellemző országos szinten?
A felmérésben arra is kíváncsiak voltak, hogy a szexuális múltról alkotott vélemények hogyan változnak az egyes országokban, ezért a különböző országból érkező válaszadókat arról is faggatták, hogy hány partnert tartanak túl konzervatívnak és ideálisnak. Spanyolországban például a teljes élethossz alatt elfogyasztott egyetlen partnert tartják túl konzervatívnak, míg Ausztriában ugyanez az érték 7, azaz hét partnert jelent. Franciaországban, Olaszországban, Portugáliában, az USA-ban és Angliában 2, Hollandiában és Németországban 3, Belgiumban pedig 4 partner a túl konzervatív partnerszám.
Hány partner túl sok? A francia, belga és portugál válaszadók számára a 16 a bűvös szám, míg a hollandok esetében 11 partner jelenti a promiszkuitási küszöböt. Az ideális partnerek számát illetően a francia válaszadók jelölték a legmagasabbat 10 partnerrel, míg a hollandok a legalacsonyabbat 6 partnerrel. Utóbbi azért is érdekes, mert Hollandiát a kívülállók általában szexuálisan elég liberális helynek tartják.
Ami a tengerentúli államokat illeti, Angliában 8 partner az ideális, az USA-ben pedig 7, míg a promiszkuitási küszöböt az Egyesül Királyságban 14, az Egyesült Államokban 15 partnerben húzták meg.
Nem szívesen valljuk be, de számít: hogyan befolyásolja a jelenlegi párkapcsolatot a korábbi partnerszám?
A felmérésben arról is megkérdezték a válaszadókat, hogy mekkora valószínűséggel szakítanák meg a jelenlegi párkapcsolatukat amiatt, mert partnerüknek túl sok korábbi szexuális partnere volt. A válaszok nem túl meglepőek.
Szerencsére az emberek 37 százaléka nyilatkozott úgy, hogy pusztán a korábbi partnerek száma alapján valószínűtlen, illetve nagyon valószínűtlen, hogy véget vessen egy kapcsolatnak. 33 százalékuk semleges volt a témát illetően, míg a válaszadók 30 százaléka azt mondta, hogy némileg vagy nagyon valószínű, hogy véget vet a kapcsolatnak a partnerszám miatt.
Az okokat azonban nemcsak a partner promiszkuitására vezetik vissza, köze van hozzá a szexuális úton terjedő betegségek kialakulásához is. Azt például tudtad, hogy világszerte több mint 1 millió szexuális úton terjedő fertőzés történik naponta? Bármilyen szexuális tevékenységben való részvétel - beleértve az orális szexet, az előjátékot és a közös maszturbációt is-, a nemi betegségek kockázatának teheti ki a résztvevőket és bizonyos esetekben súlyos reproduktív egészségügyi következményekkel járhat.
Egy felmérésben is vizsgálták a kérdést: a 15 vagy több szexuális partnerrel rendelkezők 13 százaléka számolt be arról, hogy már diagnosztizáltak valamilyen szexuális úton terjedő fertőzést, ez kétségkívül a legmagasabb arány.
Emellett a válaszadók 8-8 százaléka számolt be arról, hogy mind az 5-9, mind a 10-14 partnert felvonultató csoportban volt már része valamilyen nemi betegségben, szexuális úton terjedő fertőzésben. Ezzel szemben a legkevesebb partnerrel rendelkezők mindössze 3 százaléka jelezte, hogy elkapott volna valamit. Összességében a válaszadók 6,2 százaléka számolt be arról, hogy valamilyen szexuális úton terjedő fertőzést diagnosztizáltak nála.
Mi itt a Szexvitálnál azon a véleményen vagyunk, hogy senkinek nem kell megtagadnia magától a szexi örömöket, de mindent ajánlott ésszel csinálni. Például óvszer nélkül senki ne induljon egyéjszakás kalandra és orális szexre sem, a barebacking csak hosszú távú, egymás mellett elkötelezett és megbízható párkapcsolatban lehet realitás. (Gyakran még ott sem.) Az intimhigiénia, anális szex esetén a síkosító használata, a születésszabályozás leginkább testhezálló módszerei, valamint a szexjátékok tisztítása csupán az az alap, amit mindenképpen meg kell tenned saját magad és a partnere(i)d védelme érdekében.