Otthon is elkészíthető síkosítóötleteket keresel? Most megmutatjuk hogyan készíts síkosítót házilag
Most megmutatjuk, milyen alapanyagokra lesz szükséged a házi síkosítóhoz, és hogyan állj neki az elkészítésének.
Síkosítót sok pár használ (ha ezt a cikket olvasod, valószínűleg ti is), és a kínálatban mindenki találhat az igényeinek megfelelőt – a vízbázisútól kezdve a stimulálón át egészen a gyümölcsös ízesítésűekig. De ezt a terméket nemcsak a legközelebbi drogériában vagy szexshopban szerezheted be, hanem otthon is összedobhatod. Most megmutatjuk, milyen alapanyagokra lesz szükséged a házi síkosítóhoz, és hogyan állj neki az elkészítésének.
Lehet, hogy az olajbázisú termékek nem lesznek az igaziak
Mielőtt elmélyedünk a témában, jó, ha tudod, hogy a síkosító azért rejt magában némi veszélyt. Legalábbis az olajbázisúak biztosan, mert ezek miatt akár ki is szakadhat az óvszer. Ezt mindenképpen tisztázzátok le a partnereddel (persze ha nem óvszerrel védekeztek vagy nem olajbázisú a síkosító, akkor ez nem lesz gond).
A másik lényeges dolog, hogy mielőtt házilag készített síkosítóval dobjátok fel az együttlétet, nézzétek meg, hogy bármelyikőtök mutat-e kellemetlen reakciót egy-egy összetevőre. Ezt egyszerűen tesztelhetitek azzal, ha egy kis mennyiségben felviszitek a bőrötökre. Ha allergiás tüneteket tapasztaltok, akkor konzultáljatok egy orvossal, és kérdezzétek meg, mit javasol helyette.
Házi síkosító tippek
Kókuszolaj
A kókuszolaj az utóbbi években elsősorban az egészséges életmódot követők körében terjedt el. De nemcsak a konyhában használható a növényi olajok helyettesítésére, hanem házi síkosítóként is bevethető.
Ha te is tartasz otthon, akkor tudod, hogy általában szilárd halmazállapotban szerezhető be, de általában már az átlagos szobahőmérsékleten megolvad és folyékonnyá válik – aminél a testhőmérsékletetek jóval magasabb, így biztosan nem lesz gond a halmazállapotával. Egyértelműen mellette szól, hogy természetes alternatíva, ezen kívül jó az illata.
Viszont nem szabad elfelejtenetek, hogy ez is egyfajta olaj, vagyis nem kompatibilis az óvszerrel. Akkor lehet az egyik legjobb alternatíva az üzletekben kapható síkosító helyett, ha monogám kapcsolatban élsz, és tudod, hogy nem kell aggódnod a szexuális úton terjedő betegségek vagy a nem kívánt terhesség miatt.
Nyál
Néha a legegyszerűbb megoldások a legnagyszerűbbek, ebben az esetben pedig az is igaz, hogy mindig rendelkezésre áll. Általában a kellemetlen reakcióktól sem kell tartanotok, hiszen ez egyike a természetes testnedveiteknek. Különösen az ujjazáskor vagy az orális kielégítésnél vehetitek hasznát, az análnál viszont ennél profibb megoldásra lesz szükségetek (mert ezen a területen nem termelődik természetes síkosítóanyag).
Aloe Vera
A növényről szinte mindenkinek más jut eszébe, ami nem meglepő, hiszen a felhasználási lehetőségek széles tárházát rejti magában. A napégés vagy a sebek kezelése mellett viszont a nemi szervek, sőt az ánusz természetes síkosítójaként is bevethető.
A tiszta aloe vera ugyanolyan hatékony lehet, mint a bolti síkosítók (szándékosan hangsúlyozzuk, hogy a tiszta, mert a néhány drogériában látott élénk zöld alternatívára ez nem érvényes). Az is mellette szól, hogy ez kompatibilis a latex és a pliuterán kondomokkal, mivel nem tartalmaz olajokat.
Mandula olaj
Vannak szexológusok, akik ezt egyszerűen az utolsó vizesárokként emlegetik, mert bár úgy működik, mint egy síkosító, elég rizikós lehet. Ennek oka egyszerű: ha valamelyikőtök allergiás az olajos magvakra, akkor nagy esély van rá, hogy a mandulaolaj alkalmazásánál allergiás reakció lép fel.
Éppen ezért jobb, ha beszéltek egy allergológussal vagy orvossal, mielőtt kipróbáljátok. Viszont ha ezekkel a körökkel megvagytok, és mindent rendben találnak, akkor tökéletes házi síkosító lehet.
Síkosító helyett főzetet is készíthetsz – mutatunk két variációt
Nemcsak a fenti egyszerű megoldásokhoz nyúlhattok, hanem bevetheted magad a konyhába is, ahol néhány összetevőből tökéletes síkosítót gyárthatsz. Ez készülhet például kukoricakeményítőből és vízből, ami egy nagyon olcsó és gyors megoldás (az egész nagyjából 10-15 perc alatt megvan).
Arra figyelj, hogy elég vizet adj a keverékhez, mert ha túl keveset teszel bele, akkor ragasztószerű állagot kaphatsz. Akkor van nyert ügyed, ha az eredmény szinte teljesen tiszta (de nem annyira áttetsző, mint a víz), amikor leveszed a tűzhelyről. Hűtsd le – de jobb, ha ehhez nem teszed a hűtőszekrénybe.
A másik tippünk a hűsítő csokis szerelmi vaj. Ennek már a neve is jól hangzik, de ezúttal nem egy klasszikus desszertreceptről, hanem egy házilag elkészíthető síkosítóról van szó. Ehhez szükséged lesz 20 csepp borsmenta olajra, fél csésze kakaóvajra és fél csészényi kókuszolajra.
A hozzávalókat összedolgozhatod egy turmixgépben, de ha ránk hallgatsz, akkor a borsmentával csínján bánsz, mert a kelleténél csípősebb élményben lehet részetek, ha túlzásba viszed az adagolását. A masszát kiszedés után hagyd egy kicsit pihenni (ezt se tedd a hűtőbe).