Síkosító használata terhesség alatt
Most a terhesség alatti síkosító használat kérdését járjuk körbe. A terhesség alatt megváltozik a kismama teste, a hormonháztartása, mondhatni minden.
A síkosító vásárlásáról írt korábbi cikkünben, olvashatsz arról, hogy mi alapján válassz, ha ilyen készítményt szeretnél a hálószobádba. Most azonban a terhesség alatti síkosító használat kérdését járjuk körbe. A várandósság, avagy ahogy még nevezik másállapot, az ténylegesen egy más állapot. Minden értelemben, hiszen a terhesség alatt megváltozik a kismama teste, a hormonháztartása, mondhatni minden. Számos kismama kérdezi, hogy babavárás alatt bizonyos dolgok normálisnak számítanak-e. Röviden ezt úgy foglalhatnánk össze, hogy terhesség alatt minden normális, ami egyébként nem az. Tehát ha reggelire a koviubi a menő tejjel, akkor hajrá, jó étvágyat hozzá!
Szabad nemi életet élni terhesség alatt?
Mivel alapállapotban a szexualitás normális egy kapcsolatban, akkor terhesség alatt nem az? Dehogynem, sőt nagyon sok kismamát tudunk, akinek soha nem volt olyan magas a libidója, mint mikor gyermeket várt. Amennyiben nem áll fenn fenyegető vetélés, vagy orvos nem tiltja meg, akkor mindent szabad ugyanúgy, mint egyébként. Persze azért a kímélet nem árt, mivel ilyenkor a nők sokkal érzékenyebbek mind érzelmileg, mind fizikailag. Tehát ne ilyenkor álljunk neki kipróbálni a káma szútra pózainak a tornagyakorlatokat igénylő részeit, mivel az ilyen fajta megterhelés nem feltétlenül tesz jót a pocaknak. Igen ám, vegyük úgy, hogy minden adott egy légyotthoz, de mit tehet az ember akkor, ha a kismama szervezete nem így gondolja és a hormonális változásnak hála nem lesz elég nedves? Ilyenkor merül fel a dilemma, mégpedig a síkosító használata terhesség alatt.
Ha igen, milyen használható?
A válasz nem ilyen egyszerű, hogy igen vagy nem, ennél egy kicsit összetettebb. Érdemes kikérni szakorvos véleményét, hiszen ő ismeri az adott nő terhességének specialitásait. Általánosságban elmondható, hogy nem szokták ellenezni a síkosító használatát, de javasolni mindenképp a vízbázisúakat javasolják, mint amilyen a Just glide vízbázisú síkosító. Ennek a miértje rendkívül egyszerű. Mivel a hüvely és annak teljes területe inkább nevezhető nyálkahártyának, mint sima bőrfelületnek, ezért az a tapasztalat, hogy amit az intim részre beken az ember lánya, az azonnal felszívódik és a véráramba kerül. Tehát, ha valami káros anyagot tartalmaz, az is ugyanígy a szervezetben landol.
Ezek miatt sokan idegenkednek a síkosítóktól, mivel egy jó részükre az alábbiak sajnos jellemzőek:
- A vazelin, vagyis a kőolaj alapú síkosítók roncsolják az óvszert vagy pesszáriumot, ami azok hatékonyságának csökkenéséhez vezet. Ez terhesen nem feltétlenül opció, de jó tudni a későbbiekre vonatkozóan.
- Allergén anyagokat tartalmazhatnak, ami az intim területekre vonatkozóan nem túl jó hír, nem célszerű irritálni sem a péniszt, sem a hüvelyt, mert viszkethet.
- Tartalmazhat parrabént. Ezt tartósításra használják, megtalálható kozmetikumokban, dezodorokban, mondhatni mindenben, ami tartósításra szorul. Hogy a kiválasztott síkosító mit tartalmaz, azt minden esetben célszerű elolvasni a hátulján, ahol az összetevők szerepelnek. A parrabén terhesen nem javallott, mivel a nyálkahártyán felszívódva eljuthat a babához, ami a terhesség lefolyása miatt kockázati tényező.
Ezért mindenképp érdemes mérlegelni, hogy ha már szükség van rá, akkor melyik is az, amivel nem árthatunk magunknak. Mivel a méhszáj az esetek optimális részében teljesen zárt, így elég kicsi az esély arra, hogy bármi bekerül a babához, de erre a parrabén a legjobb ellenpélda. Ettől függetlenül is mindenképp olyat érdemes választani, ami vizes alapú.
Jó pont a továbbiakban az is, ha minél inkább természetes összetevőkből készült, olaj- és zsírmentes, színtelen, szagtalan, aromáktól, allergénektől mentes készítmény.
Tehát, ha röviden kellene összegezni a fentieket, akkor vízbázisú síkosító használható terhesség alatt a megfelelő odafigyeléssel, és természetesen mindent szabad várandósság alatt, ami jól esik, az észszerűség és óvatosság keretein belül. Reméljük tudtunk segíteni cikkünkel, de ha továbbra is bizonytalan vagy a síkosítók terén, fordulj hozzánk bátran kérdéseiddel.